List of Norwegian Pokémon home video releases: Difference between revisions
From Bulbapedia, the community-driven Pokémon encyclopedia.
Jump to navigationJump to search
m (→Main anime series: Original series done) |
|||
Line 14: | Line 14: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 1 | | 1 | ||
| | | Nødsituasjonen | ||
| | | | ||
| ''[[EP001|Pokémon jeg velger deg!]]''<br>''[[EP002|Nødsituasjon]]'' | | ''[[EP001|Pokémon jeg velger deg!]]''<br>''[[EP002|Nødsituasjon]]'' | ||
Line 20: | Line 20: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 2 | | 2 | ||
| | | Samuraiens utfordring | ||
| | | | ||
| ''[[EP003|Ash fanger en Pokémon]]''<br>''[[EP004|Samuraiens utfordring]]'' | | ''[[EP003|Ash fanger en Pokémon]]''<br>''[[EP004|Samuraiens utfordring]]'' | ||
Line 26: | Line 26: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 3 | | 3 | ||
| | | Kampen i Pewter City | ||
| | | | ||
| ''[[EP005|Kampen i Pewter City]]''<br>''[[EP006|Clefairy og månesteinen]]'' | | ''[[EP005|Kampen i Pewter City]]''<br>''[[EP006|Clefairy og månesteinen]]'' | ||
Line 32: | Line 32: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 4 | | 4 | ||
| | | Veien til Pokémon-ligaen | ||
| | | | ||
| ''[[EP007|Cerulean Citys vannblomster]]''<br>''[[EP008|Veien til Pokémon ligaen]]'' | | ''[[EP007|Cerulean Citys vannblomster]]''<br>''[[EP008|Veien til Pokémon ligaen]]'' | ||
Line 38: | Line 38: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 5 | | 5 | ||
| | | Livets harde skole | ||
| | | | ||
| ''[[EP009|Livets harde skole]]''<br>''[[EP010|Bulbasaur og den gjemte landsby]]'' | | ''[[EP009|Livets harde skole]]''<br>''[[EP010|Bulbasaur og den gjemte landsby]]'' | ||
Line 44: | Line 44: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 6 | | 6 | ||
| | | Squirtle-laget slår til | ||
| | | | ||
| ''[[EP011|Charmander - Den forlatte Pokémon]]''<br>''[[EP012|Squirtle-laget slår til]]'' | | ''[[EP011|Charmander - Den forlatte Pokémon]]''<br>''[[EP012|Squirtle-laget slår til]]'' | ||
Line 50: | Line 50: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 7 | | 7 | ||
| | | En kamp med støt i | ||
| | | | ||
| ''[[EP013|Mysteriet ved fyrtårnet]]''<br>''[[EP014|En kamp med støt i]]'' | | ''[[EP013|Mysteriet ved fyrtårnet]]''<br>''[[EP014|En kamp med støt i]]'' | ||
Line 56: | Line 56: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 8 | | 8 | ||
| | | Pokémon forliset | ||
| | | | ||
| ''[[EP015|Slaget på Saint Anne]]''<br>''[[EP016|Pokémonforliset]]'' | | ''[[EP015|Slaget på Saint Anne]]''<br>''[[EP016|Pokémonforliset]]'' | ||
Line 62: | Line 62: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 9 | | 9 | ||
| | | Kjempe-Pokémon øya | ||
| | | | ||
| ''[[EP017|Kjempe-Pokémon øya]]''<br>''[[EP019|Tentacool og Tentacruel]]'' | | ''[[EP017|Kjempe-Pokémon øya]]''<br>''[[EP019|Tentacool og Tentacruel]]'' | ||
Line 68: | Line 68: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 10 | | 10 | ||
| | | Spøkelset på fjelltoppen | ||
| | | | ||
| ''[[EP020|Spøkelset på fjelltoppen]]''<br>''[[EP021|Farvel Butterfree]]'' | | ''[[EP020|Spøkelset på fjelltoppen]]''<br>''[[EP021|Farvel Butterfree]]'' | ||
Line 74: | Line 74: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 11 | | 11 | ||
| | | Abra og det telepatiske oppgjør | ||
| | | | ||
| ''[[EP024|Abra og det telepatiske oppgjør]]''<br>''[[EP023|Fryktens tårn]]'' | | ''[[EP024|Abra og det telepatiske oppgjør]]''<br>''[[EP023|Fryktens tårn]]'' | ||
Line 80: | Line 80: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 12 | | 12 | ||
| | | Haunter mot Kadabra | ||
| | | | ||
| ''[[EP024|Haunter mot Kadabra]]''<br>''[[EP025|Primeape går agurk]]'' | | ''[[EP024|Haunter mot Kadabra]]''<br>''[[EP025|Primeape går agurk]]'' | ||
Line 86: | Line 86: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 13 | | 13 | ||
| | | En Pokémonsk duft | ||
| | | | ||
| ''[[EP026|Pokémonsk duft]]''<br>''[[EP027|Sengetid for Hypno]]'' | | ''[[EP026|Pokémonsk duft]]''<br>''[[EP027|Sengetid for Hypno]]'' | ||
Line 92: | Line 92: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 14 | | 14 | ||
| | | Det store mote-hysteriet | ||
| | | | ||
| ''[[EP028|Det store motehysteriet]]''<br>''[[EP029|Den hardtslående Pokémon]]'' | | ''[[EP028|Det store motehysteriet]]''<br>''[[EP029|Den hardtslående Pokémon]]'' | ||
Line 98: | Line 98: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 15 | | 15 | ||
| | | Det slår gnister for Magnemite | ||
| | | | ||
| ''[[EP030|Det slår gnister for Magnemite]]''<br>''[[EP031|Begravd i Digletter]]'' | | ''[[EP030|Det slår gnister for Magnemite]]''<br>''[[EP031|Begravd i Digletter]]'' | ||
Line 104: | Line 104: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 16 | | 16 | ||
| | | Kampen i Ninjatempelet | ||
| | | | ||
| ''[[EP032|Kampen i Ninjatempelet]]''<br>''[[EP033|Pokémon-veddeløp i flammer]]'' | | ''[[EP032|Kampen i Ninjatempelet]]''<br>''[[EP033|Pokémon-veddeløp i flammer]]'' | ||
Line 110: | Line 110: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 17 | | 17 | ||
| | | Kangaskhan store sønn | ||
| | | | ||
| ''[[EP034|Kangaskhan store sønn]]''<br>''[[EP036|Gjengen på broen]]'' | | ''[[EP034|Kangaskhan store sønn]]''<br>''[[EP036|Gjengen på broen]]'' | ||
Line 116: | Line 116: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 18 | | 18 | ||
| | | Pikachus farvel | ||
| | | | ||
| ''[[EP037|Dittos mystiske herregård]]''<br>''[[EP038|Pikachus farvel]]'' | | ''[[EP037|Dittos mystiske herregård]]''<br>''[[EP038|Pikachus farvel]]'' | ||
Line 122: | Line 122: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 19 | | 19 | ||
| | | Våkn opp Snorlax | ||
| | | | ||
| ''[[EP039|Eevee brødrene]]''<br>''[[EP040|Våkn opp Snorlax]]'' | | ''[[EP039|Eevee brødrene]]''<br>''[[EP040|Våkn opp Snorlax]]'' | ||
Line 128: | Line 128: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 20 | | 20 | ||
| | | Oppgjør i Dark City | ||
| | | | ||
| ''[[EP041|Oppgjør i Dark City]]''<br>''[[EP043|De marsjerende Exeggutorene]]'' | | ''[[EP041|Oppgjør i Dark City]]''<br>''[[EP043|De marsjerende Exeggutorene]]'' | ||
Line 134: | Line 134: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 21 | | 21 | ||
| | | Problemet med Paras | ||
| | | | ||
| ''[[EP044|Problemet med Paras]]''<br>''[[EP045|Sangen til Jigglypuff]]'' | | ''[[EP044|Problemet med Paras]]''<br>''[[EP045|Sangen til Jigglypuff]]'' | ||
Line 140: | Line 140: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 22 | | 22 | ||
| | | De forhistoriske Pokémon | ||
| | | | ||
| ''[[EP046|De forhistoriske Pokémon]]''<br>''[[EP047|En Chansey operasjon]]'' | | ''[[EP046|De forhistoriske Pokémon]]''<br>''[[EP047|En Chansey operasjon]]'' | ||
Line 146: | Line 146: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 23 | | 23 | ||
| | | Hvem får beholde Togepi? | ||
| | | | ||
| ''[[EP048|Hellige ektestand]]''<br>''[[EP049|Så nært dog så fjernt]]''<br>''[[EP050|Hvem for beholde Togepi?]]''<br>''[[EP051|Bulbasaur's mystiske hage]]'' | | ''[[EP048|Hellige ektestand]]''<br>''[[EP049|Så nært dog så fjernt]]''<br>''[[EP050|Hvem for beholde Togepi?]]''<br>''[[EP051|Bulbasaur's mystiske hage]]'' | ||
Line 152: | Line 152: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 24 | | 24 | ||
| | | Pokémon Paparazzi | ||
| | | | ||
| ''[[ | | ''[[EP054|Saken med hunde-napperne]]''<br>''[[EP055|Pokémon Paparazzi]]''<br>''[[EP056|Den store prøven]]''<br>''[[EP057|Oppdrettssenterets hemmelighet]]'' | ||
| 1997 | | 1997 | ||
|} | |} | ||
Line 167: | Line 167: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 1 | | 1 | ||
| | | Nødsituasjonen | ||
| | | | ||
| ''[[EP001|Pokémon jeg velger deg!]]''<br>''[[EP002|Nødsituasjon]]''<br>''[[EP003|Ash fanger en Pokémon]]''<br>''[[EP004|Samuraiens utfordring]]''<br>''[[EP005|Kampen i Pewter City]]''<br>''[[EP006|Clefairy og månesteinen]]''<br>''[[EP007|Cerulean Citys vannblomster]]'' | | ''[[EP001|Pokémon jeg velger deg!]]''<br>''[[EP002|Nødsituasjon]]''<br>''[[EP003|Ash fanger en Pokémon]]''<br>''[[EP004|Samuraiens utfordring]]''<br>''[[EP005|Kampen i Pewter City]]''<br>''[[EP006|Clefairy og månesteinen]]''<br>''[[EP007|Cerulean Citys vannblomster]]'' | ||
Line 173: | Line 173: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 2 | | 2 | ||
| | | Veien til Pokémon-ligaen | ||
| | | | ||
| ''[[EP008|Veien til Pokémon ligaen]]''<br>''[[EP009|Livets harde skole]]''<br>''[[EP010|Bulbasaur og den gjemte landsby]]''<br>''[[EP011|Charmander - Den forlatte Pokémon]]''<br>''[[EP012|Squirtle-laget slår til]]''<br>''[[EP013|Mysteriet ved fyrtårnet]]''<br>''[[EP014|En kamp med støt i]]'' | | ''[[EP008|Veien til Pokémon ligaen]]''<br>''[[EP009|Livets harde skole]]''<br>''[[EP010|Bulbasaur og den gjemte landsby]]''<br>''[[EP011|Charmander - Den forlatte Pokémon]]''<br>''[[EP012|Squirtle-laget slår til]]''<br>''[[EP013|Mysteriet ved fyrtårnet]]''<br>''[[EP014|En kamp med støt i]]'' | ||
Line 179: | Line 179: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 3 | | 3 | ||
| | | Pokémon forliset | ||
| | | | ||
| ''[[EP015|Slaget på Saint Anne]]''<br>''[[EP016|Pokémonforliset]]''<br>''[[EP017|Kjempe-Pokémon øya]]''<br>''[[EP019|Tentacool og Tentacruel]]''<br>''[[EP020|Spøkelset på fjelltoppen]]''<br>''[[EP021|Farvel Butterfree]]''<br>''[[EP024|Abra og det telepatiske oppgjør]]'' | | ''[[EP015|Slaget på Saint Anne]]''<br>''[[EP016|Pokémonforliset]]''<br>''[[EP017|Kjempe-Pokémon øya]]''<br>''[[EP019|Tentacool og Tentacruel]]''<br>''[[EP020|Spøkelset på fjelltoppen]]''<br>''[[EP021|Farvel Butterfree]]''<br>''[[EP024|Abra og det telepatiske oppgjør]]'' | ||
Line 185: | Line 185: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 4 | | 4 | ||
| | | Haunter mot Kadabra | ||
| | | | ||
| ''[[EP023|Fryktens tårn]]''<br>''[[EP024|Haunter mot Kadabra]]''<br>''[[EP025|Primeape går agurk]]''<br>''[[EP026|Pokémonsk duft]]''<br>''[[EP027|Sengetid for Hypno]]''<br>''[[EP028|Det store motehysteriet]]''<br>''[[EP029|Den hardtslående Pokémon]]'' | | ''[[EP023|Fryktens tårn]]''<br>''[[EP024|Haunter mot Kadabra]]''<br>''[[EP025|Primeape går agurk]]''<br>''[[EP026|Pokémonsk duft]]''<br>''[[EP027|Sengetid for Hypno]]''<br>''[[EP028|Det store motehysteriet]]''<br>''[[EP029|Den hardtslående Pokémon]]'' | ||
Line 191: | Line 191: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 5 | | 5 | ||
| | | Det slår gnister for Magnemite | ||
| | | | ||
| ''[[EP030|Det slår gnister for Magnemite]]''<br>''[[EP031|Begravd i Digletter]]''<br>''[[EP032|Kampen i Ninjatempelet]]''<br>''[[EP033|Pokémon-veddeløp i flammer]]''<br>''[[EP034|Kangaskhan store sønn]]''<br>''[[EP036|Gjengen på broen]]'' | | ''[[EP030|Det slår gnister for Magnemite]]''<br>''[[EP031|Begravd i Digletter]]''<br>''[[EP032|Kampen i Ninjatempelet]]''<br>''[[EP033|Pokémon-veddeløp i flammer]]''<br>''[[EP034|Kangaskhan store sønn]]''<br>''[[EP036|Gjengen på broen]]'' | ||
Line 197: | Line 197: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 6 | | 6 | ||
| | | Pikachus farvel | ||
| | | | ||
| ''[[EP037|Dittos mystiske herregård]]''<br>''[[EP038|Pikachus farvel]]''<br>''[[EP039|Eevee brødrene]]''<br>''[[EP040|Våkn opp Snorlax]]''<br>''[[EP041|Oppgjør i Dark City]]''<br>''[[EP043|De marsjerende Exeggutorene]]'' | | ''[[EP037|Dittos mystiske herregård]]''<br>''[[EP038|Pikachus farvel]]''<br>''[[EP039|Eevee brødrene]]''<br>''[[EP040|Våkn opp Snorlax]]''<br>''[[EP041|Oppgjør i Dark City]]''<br>''[[EP043|De marsjerende Exeggutorene]]'' | ||
Line 203: | Line 203: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 7 | | 7 | ||
| | | Problemet med Paras | ||
| | | | ||
| ''[[EP044|Problemet med Paras]]''<br>''[[EP045|Sangen til Jigglypuff]]''<br>''[[EP046|De forhistoriske Pokémon]]''<br>''[[EP047|En Chansey operasjon]]''<br>''[[EP048|Hellige ektestand]]''<br>''[[EP049|Så nært dog så fjernt]]'' | | ''[[EP044|Problemet med Paras]]''<br>''[[EP045|Sangen til Jigglypuff]]''<br>''[[EP046|De forhistoriske Pokémon]]''<br>''[[EP047|En Chansey operasjon]]''<br>''[[EP048|Hellige ektestand]]''<br>''[[EP049|Så nært dog så fjernt]]'' | ||
Line 209: | Line 209: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 8 | | 8 | ||
| | | Hvem får beholde Togepi? | ||
| | | | ||
| ''[[EP050|Hvem for beholde Togepi?]]''<br>''[[EP051|Bulbasaur's mystiske hage]]''<br>''[[EP054|Saken med hunde-napperne]]''<br>''[[EP055|Pokémon Paparazzi]]''<br>''[[EP056|Den store prøven]]''<br>''[[EP057|Oppdrettssenterets hemmelighet]]'' | |||
| | | | ||
|} | |||
====Serie II==== | |||
{| class="roundy" style="margin:auto; text-align:center; background:#{{colorschemelight|Orange}}; border:3px solid #{{colorschemedark|Orange}}" | |||
|- | |||
! Number | |||
! Title | |||
! Cover artwork | |||
! Episodes included | |||
! Release date | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 1 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 2 | |||
| Våkn opp, Blastoise! | |||
| | |||
| ''[[EP060|Våkn opp Blastoise]]''<br>''[[EP061|Havfruen Misty]]''<br>''[[EP062|Clefairys narrestrekker]]''<br>''[[EP063|Kampen om emblemet]]'' | |||
| | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 3 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 4 | |||
| Slowpoke Mysteriet | |||
| | |||
| ''[[EP066|Slowpoke Mysteriet]]''<br>''[[EP067|Den pikastore bølgen]]''<br>''[[EP068|Et boom for Gloom]]''<br>''[[EP069|Klar til opptak]] | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
===Orange Islands=== | ===Orange Islands=== | ||
These DVDs | These DVDs and VHS:s were distributed by Sandrew Metronome Norge AS. | ||
{| class="roundy" style="margin:auto; text-align:center; background:#{{colorschemelight|Orange}}; border:3px solid #{{colorschemedark|Orange}}" | {| class="roundy" style="margin:auto; text-align:center; background:#{{colorschemelight|Orange}}; border:3px solid #{{colorschemedark|Orange}}" | ||
|- | |- | ||
! | ! Number | ||
! Title | ! Title | ||
! Cover artwork | ! Cover artwork | ||
Line 228: | Line 260: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 1 | | 1 | ||
| | | En ny venn | ||
| | |||
| ''[[EP078|En ny venn]]''<br>''[[EP079|Venner og fiender]]''<br>''[[EP080|Ekte vennskap]]''<br>''[[EP081|Festen i Pallet Town]]'' | |||
| 2003 | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 2 | |||
| Farlig luftferd | |||
| | | | ||
| ''[[ | | ''[[EP082|Farlig luftferd]]''<br>''[[EP083|Pokéball Peril]]''<br>''[[EP084|Den forsvunnede Laprasén]]''<br>''[[EP085|En tøff kamp]]'' | ||
| | | 2003 | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| 3 | |||
| Pikachus opprør | |||
| | |||
| ''[[EP086|Pikachus opprør]]''<br>''[[EP087|Krystall Onix]]''<br>''[[EP088|Bare rosa]]''<br>''[[EP089|Overraskelsen i steinen]]'' | |||
| 2003 | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 4 | |||
| På scenen | |||
| | |||
| ''[[EP090|På scenen]]''<br>''[[EP091|Bye bye Psyduck]]''<br>''[[EP092|Pokémon gleder]]''<br>''[[EP093|Nye utfordringer]]'' | |||
| 2003 | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 5 | |||
| Storspiser´n | |||
| | |||
| ''[[EP094|Storspiser´n]]''<br>''[[EP095|Spøkelsesskipet]]''<br>''[[EP096|Meowth hersker]]''<br>''[[EP097|Tracy og Scyther]]''<br>''[[EP098|En annerledes fridag]]''<br>''[[EP099|Mandarin-øyas overraskelse]]'' | |||
| 2003 | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| 6 | |||
| Hvorfor er du, Pokémon? | |||
| | |||
| ''[[EP100|Hvorfor er du, Pokémon?]]''<br>''[[EP101|Mon nå, vesle Pokémon]]''<br>''[[EP102|Det underjordiske monsteret]]''<br>''[[EP103|Misty møter sin likemann]]''<br>''[[EP104|Nå blir det bråk!]]''<br>''[[EP105|Kalde, varme Charizard]]'' | |||
| 2003 | |||
|} | |} | ||
<!-- | |||
===Pokémon: Master Quest=== | ===Pokémon: Master Quest=== | ||
These DVDs and VHS:s were distributed by SF Svensk Filmindustri. The DVDs features Swedish and Norwegian audio. | These DVDs and VHS:s were distributed by SF Svensk Filmindustri. The DVDs features Swedish and Norwegian audio. | ||
{| class="roundy" style="margin:auto; text-align:center; background:#{{colorschemelight|Johto}}; border:3px solid #{{colorschemedark|Johto}}" | {| class="roundy" style="margin:auto; text-align:center; background:#{{colorschemelight|Johto}}; border:3px solid #{{colorschemedark|Johto}}" | ||
|- | |- | ||
! Number | |||
! Title | ! Title | ||
! Cover artwork | ! Cover artwork | ||
Line 243: | Line 306: | ||
! Release date | ! Release date | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| | | 1 | ||
| En ny venn | |||
| | | | ||
| ''[[EP078|En ny venn]]''<br>''[[EP079|Venner og fiender]]''<br>''[[EP080|Ekte vennskap]]''<br>''[[EP081|Festen i Pallet Town]]'' | |||
| 2000 | |||
|- style="background:#FFF" | |||
|} | |} | ||
Revision as of 12:52, 26 January 2018
This article is incomplete. Please feel free to edit this article to add missing information and complete it. |
The following is a list of all Norwegian home video releases of the Pokémon anime.
Main anime series
Original series
These DVD's and VHS's were distributed by Sandrew Metronome Video Norge AS. Pokémon is misspelled as POKÈMON on all the tapes.
VHS
DVD
Serie II
Number | Title | Cover artwork | Episodes included | Release date |
---|---|---|---|---|
1 | ||||
2 | Våkn opp, Blastoise! | Våkn opp Blastoise Havfruen Misty Clefairys narrestrekker Kampen om emblemet |
||
3 | ||||
4 | Slowpoke Mysteriet | Slowpoke Mysteriet Den pikastore bølgen Et boom for Gloom Klar til opptak |
Orange Islands
These DVDs and VHS:s were distributed by Sandrew Metronome Norge AS.
Number | Title | Cover artwork | Episodes included | Release date |
---|---|---|---|---|
1 | En ny venn | En ny venn Venner og fiender Ekte vennskap Festen i Pallet Town |
2003 | |
2 | Farlig luftferd | Farlig luftferd Pokéball Peril Den forsvunnede Laprasén En tøff kamp |
2003 | |
3 | Pikachus opprør | Pikachus opprør Krystall Onix Bare rosa Overraskelsen i steinen |
2003 | |
4 | På scenen | På scenen Bye bye Psyduck Pokémon gleder Nye utfordringer |
2003 | |
5 | Storspiser´n | Storspiser´n Spøkelsesskipet Meowth hersker Tracy og Scyther En annerledes fridag Mandarin-øyas overraskelse |
2003 | |
6 | Hvorfor er du, Pokémon? | Hvorfor er du, Pokémon? Mon nå, vesle Pokémon Det underjordiske monsteret Misty møter sin likemann Nå blir det bråk! Kalde, varme Charizard |
2003 |
This article is part of both Project Anime and Project Merchandise, Bulbapedia projects that, together, aim to write comprehensive articles on the Pokémon Anime and Merchandise, respectively. |