54,672
edits
m (→LGPE) |
|||
Line 650: | Line 650: | ||
| English, French, German<br>Italian, Spanish | | English, French, German<br>Italian, Spanish | ||
| Chase | | Chase | ||
| From ''chase'' | | From ''chase'' and ''Pikachu'' | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Korean | | Korean | ||
| 태주 ''Taeju'' | | 태주 ''Taeju'' | ||
| From 주 (走) ''ju'' (run) | | From 주 (走) ''ju'' (run) and 피카츄 ''Pikachu'' | ||
|} | |} | ||
Line 667: | Line 667: | ||
| From 歩み ''ayumi'' (step or progress) | | From 歩み ''ayumi'' (step or progress) | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| English | | English, French, German<br>Italian, Spanish | ||
| Elaine | | Elaine | ||
| | | From ''Eevee'' | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Korean | |||
| 보연 ''Boyeon'' | |||
| From 보 (步) ''bo'' (step) and 이브이 ''Eevee'' | |||
|} | |} | ||