51,133
edits
No edit summary |
m (→Pokémon: The listing is supposed to be in National Pokédex order) |
||
Line 8: | Line 8: | ||
! colspan="2" | Pokémon | ! colspan="2" | Pokémon | ||
! Location | ! Location | ||
|- | |- | ||
| {{MS|124}} | | {{MS|124}} | ||
| {{p|Jynx}} | | {{p|Jynx}} | ||
| | | Evolve {{p|Smoochum}} | ||
|- | |- | ||
| {{MS|220}} | | {{MS|220}} | ||
| {{p|Swinub}} | | {{p|Swinub}} | ||
| | | [[Sinister Woods]] 1F-3F<br>[[Wish Cave]] B17F-B25F | ||
|- | |- | ||
| {{MS|221}} | | {{MS|221}} | ||
| {{p|Piloswine}} | | {{p|Piloswine}} | ||
| | | Evolve {{p|Swinub}} | ||
|- | |- | ||
| {{MS|225}} | | {{MS|225}} | ||
| {{p|Delibird}} | | {{p|Delibird}} | ||
| | | [[Northwind Field]] 17F-25F | ||
|- | |||
| {{MS|238}} | |||
| {{p|Smoochum}} | |||
| [[Joyous Tower]] 21F-25F | |||
|- | |- | ||
| {{MS|361}} | | {{MS|361}} | ||
| {{p|Snorunt}} | | {{p|Snorunt}} | ||
| | | [[Frosty Forest]] 8F-9F<br>[[Mt. Faraway]] 1F-11F<br>[[Joyous Tower]] 50F-57F<br>[[Oddity Cave]] B14F-B15F | ||
|- | |- | ||
| {{MS|362}} | | {{MS|362}} | ||
| {{p|Glalie}} | | {{p|Glalie}} | ||
| Evolve {{p|Snorunt}} | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits