36
edits
mNo edit summary |
Dark Draco (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
====Pokémon==== | ====Pokémon==== | ||
=====Jessie and James===== | =====Jessie and James===== | ||
======First Battle====== | ======First Battle====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:023.png]] | |||
| [[Image:052.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |[[Jessie's Arbok|Ekans]] | |||
| align="center" |{{MTR}} | |||
| align="center" |[[James' Weezing|Koffing]] | |||
|- | |||
| align="center" |14 | |||
| align="center" |14 | |||
| align="center" |14 | |||
|} | |||
======Second Battle====== | ======Second Battle====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:023.png]] | |||
| [[Image:052.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |[[Jessie's Arbok|Ekans]] | |||
| align="center" |{{MTR}} | |||
| align="center" |[[James' Weezing|Koffing]] | |||
|- | |||
| align="center" |25 | |||
| align="center" |25 | |||
| align="center" |25 | |||
|} | |||
======Third Battle====== | ======Third Battle====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:024.png]] | |||
| [[Image:052.png]] | |||
| [[Image:110.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |[[Jessie's Arbok|Arbok]] | |||
| align="center" |{{MTR}} | |||
| align="center" |[[James' Weezing|Weezing]] | |||
|- | |||
| align="center" |27 | |||
| align="center" |27 | |||
| align="center" |27 | |||
|} | |||
======Fourth Battle====== | ======Fourth Battle====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:024.png]] | |||
| [[Image:052.png]] | |||
| [[Image:110.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |[[Jessie's Arbok|Arbok]] | |||
| align="center" |{{MTR}} | |||
| align="center" |[[James' Weezing|Weezing]] | |||
|- | |||
| align="center" |31 | |||
| align="center" |31 | |||
| align="center" |31 | |||
|} | |||
===Gold, Silver, and Crystal=== | ===Gold, Silver, and Crystal=== | ||
Line 33: | Line 79: | ||
====Pokémon==== | ====Pokémon==== | ||
=====Rocket Hideout===== | =====Rocket Hideout===== | ||
======Male executive====== | ======Male executive====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:041.png]] | |||
| [[Image:020.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Zubat}} | |||
| align="center" |{{p|Raticate}} | |||
| align="center" |{{p|Koffing}} | |||
|- | |||
| align="center" |22 | |||
| align="center" |24 | |||
| align="center" |22 | |||
|} | |||
======Female executive====== | ======Female executive====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:024.png]] | |||
| [[Image:198.png]] | |||
| [[Image:044.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Arbok}} | |||
| align="center" |{{p|Murkrow}} | |||
| align="center" |{{p|Gloom}} | |||
|- | |||
| align="center" |23 | |||
| align="center" |25 | |||
| align="center" |23 | |||
|} | |||
=====Radio Tower===== | =====Radio Tower===== | ||
======Male executive====== | ======Male executive====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:109.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
| [[Image:110.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Koffing}} | |||
| align="center" |{{p|Koffing}} | |||
| align="center" |{{p|Koffing}} | |||
| align="center" |{{p|Weezing}} | |||
| align="center" |{{p|Koffing}} | |||
| align="center" |{{p|Koffing}} | |||
|- | |||
| align="center" |30 | |||
| align="center" |30 | |||
| align="center" |30 | |||
| align="center" |32 | |||
| align="center" |30 | |||
| align="center" |30 | |||
|} | |||
======Male executive====== | ======Male executive====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:042.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Golbat}} | |||
|- | |||
| align="center" |36 | |||
|} | |||
======Female executive====== | ======Female executive====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:024.png]] | |||
| [[Image:045.png]] | |||
| [[Image:198.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Arbok}} | |||
| align="center" |{{p|Vileplume}} | |||
| align="center" |{{p|Murkrow}} | |||
|- | |||
| align="center" |32 | |||
| align="center" |32 | |||
| align="center" |32 | |||
|} | |||
======Male executive====== | ======Male executive====== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:228.png]] | |||
| [[Image:109.png]] | |||
| [[Image:229.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Houndour}} | |||
| align="center" |{{p|Koffing}} | |||
| align="center" |{{p|Houndoom}} | |||
|- | |||
| align="center" |33 | |||
| align="center" |33 | |||
| align="center" |35 | |||
|} | |||
===FireRed and LeafGreen=== | ===FireRed and LeafGreen=== | ||
Line 68: | Line 189: | ||
====Pokémon==== | ====Pokémon==== | ||
=====Female admin===== | =====Female admin===== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:089.png]] | |||
| [[Image:024.png]] | |||
| [[Image:045.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Muk}} | |||
| align="center" |{{p|Arbok}} | |||
| align="center" |{{p|Vileplume}} | |||
|- | |||
| align="center" |52 | |||
| align="center" |52 | |||
| align="center" |54 | |||
|} | |||
=====Male admin===== | =====Male admin===== | ||
{| {{Bluetable|background: white; margin: auto;}} | |||
|- | |||
| [[Image:042.png]] | |||
| [[Image:110.png]] | |||
| [[Image:229.png]] | |||
|- | |||
| align="center" |{{p|Golbat}} | |||
| align="center" |{{p|Weezing}} | |||
| align="center" |{{p|Houndoom}} | |||
|- | |||
| align="center" |53 | |||
| align="center" |54 | |||
| align="center" |55 | |||
|} | |||
==In the anime== | ==In the anime== |
edits