19,436
edits
YoshisWorld (talk | contribs) m (→Names) |
m (→Names) |
||
Line 84: | Line 84: | ||
! Name | ! Name | ||
! style="{{roundytr|5px}}" | Origin | ! style="{{roundytr|5px}}" | Origin | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Japanese | |||
| ヒロミ ''Hiromi'' | |||
| From 広海 ''hiromi'', wide sea. | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
| English | |||
| Lizabeth | |||
| | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Korean | | Korean | ||
| 이자벨 ''Isabel'' | | 이자벨 ''Isabel'' | ||
| | | Similar to her English name. | ||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Chinese (Taiwan) | | Chinese (Taiwan) | ||
| 廣美 ''Guǎngměi'' | | 廣美 ''Guǎngměi'' | ||
| From 広美 ''hiromi'' | | From the name 広美 ''hiromi''. | ||
|} | |} | ||