122,048
edits
(→In the core series games: Source) |
|||
Line 110: | Line 110: | ||
| [[File:Masters0025.png|100px]]<br>{{TP|Red|Pikachu|Pikachu (game)}} {{male}} | | [[File:Masters0025.png|100px]]<br>{{TP|Red|Pikachu|Pikachu (game)}} {{male}} | ||
| [[File:0025Pikachu-Gigantamax.png|100px]]<br>Gigantamax {{TP|Red|Pikachu|Pikachu (game)}} {{male}} | | [[File:0025Pikachu-Gigantamax.png|100px]]<br>Gigantamax {{TP|Red|Pikachu|Pikachu (game)}} {{male}} | ||
| [[File:ElectricIC Masters.png|16px]] {{m|Thunder Shock}} → {{m|G-Max Volt Crash}}{{tt|*|Special Attack}}<br>[[File:StatusIC.png|32px]] {{m|Electric Terrain}} → {{m|Max Guard}}<br>[[File:ElectricIC Masters.png|16px]] | | [[File:ElectricIC Masters.png|16px]] {{m|Thunder Shock}} → {{m|G-Max Volt Crash}}{{tt|*|Special Attack}}<br>[[File:StatusIC.png|32px]] {{m|Electric Terrain}} → {{m|Max Guard}}<br>[[File:ElectricIC Masters.png|16px]] Origin {{m|Volt Tackle}} → {{m|G-Max Volt Crash}}{{tt|*|Physical Attack}} | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| [[File:VSRed Masters.png|100px]]<br>{{mas|Red}} | | [[File:VSRed Masters.png|100px]]<br>{{mas|Red}} | ||
Line 145: | Line 145: | ||
| [[File:Masters0887.png|100px]]<br>{{p|Dragapult}} {{male}} | | [[File:Masters0887.png|100px]]<br>{{p|Dragapult}} {{male}} | ||
| N/A | | N/A | ||
| [[File:DragonIC Masters.png|16px]] {{m|Dragon Darts}} → {{m|Max Wyrmwind}}<br>[[File:StatusIC.png|32px]] {{m|Will-O-Wisp}} → {{m|Max Guard}}<br>[[File:DragonIC Masters.png|16px]] | | [[File:DragonIC Masters.png|16px]] {{m|Dragon Darts}} → {{m|Max Wyrmwind}}<br>[[File:StatusIC.png|32px]] {{m|Will-O-Wisp}} → {{m|Max Guard}}<br>[[File:DragonIC Masters.png|16px]] Slashing {{m|Breaking Swipe}} → {{m|Max Wyrmwind}} | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| [[File:VSRaihan Anniversary 2022 Masters.png|100px]]<br>{{mas|Raihan}} (Anniversary 2022) | | [[File:VSRaihan Anniversary 2022 Masters.png|100px]]<br>{{mas|Raihan}} (Anniversary 2022) | ||
Line 221: | Line 221: | ||
| N/A | | N/A | ||
| [[File:WaterIC Masters.png|16px]] {{m|Muddy Water}} → {{m|Max Geyser}}<br>[[File:StatusIC.png|32px]] {{m|Teeter Dance}} → {{m|Max Guard}}<br>[[File:GrassIC Masters.png|16px]] {{m|Razor Leaf}} → {{m|Max Overgrowth}} | | [[File:WaterIC Masters.png|16px]] {{m|Muddy Water}} → {{m|Max Geyser}}<br>[[File:StatusIC.png|32px]] {{m|Teeter Dance}} → {{m|Max Guard}}<br>[[File:GrassIC Masters.png|16px]] {{m|Razor Leaf}} → {{m|Max Overgrowth}} | ||
|- style="background:#fff" | |||
| [[File:VSBlue Classic Masters.png|100px]]<br>{{mas|Blue}} (Classic) | |||
| [[File:Masters0006.png|100px]]<br>{{p|Charizard}} {{male}} | |||
| N/A | |||
| [[File:FireIC Masters.png|16px]] {{m|Heat Wave}} → {{m|Max Flare}}{{tt|*|Special Attack}}<br>[[File:FireIC Masters.png|16px]] {{m|Flare Blitz}} → {{m|Max Flare}}{{tt|*|Physical Attack}}<br>[[File:FireIC Masters.png|16px]] Neo {{m|Blast Burn}} → {{m|Max Flare}}{{tt|*|Special Attack}} | |||
|} | |} | ||
edits