1,589
edits
mNo edit summary |
|||
Line 60: | Line 60: | ||
| Same as the Japanese name. | | Same as the Japanese name. | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese (Taiwan) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | ||
| 王冠市 ''Wángguàn Shì'' | | 王冠市 ''Wángguàn Shì'' | ||
| Translation of "Crown City". | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 王冠市 ''Wòhnggūn Síh'' | |||
| Translation of "Crown City". | | Translation of "Crown City". | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" |
edits