13,925
edits
(→Names) |
m (→Names) |
||
Line 50: | Line 50: | ||
| 卡斯拉號 ''Kǎsīlā Hào'' | | 卡斯拉號 ''Kǎsīlā Hào'' | ||
| Transliteration of its Japanese name | | Transliteration of its Japanese name | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | | Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | ||
| 卡斯拉號 ''Kāsīlāai Houh'' | | 卡斯拉號 ''Kāsīlāai Houh'' | ||
| Transliteration of its Japanese name | | Transliteration of its Japanese name | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Danish | |||
| Titania | |||
| From {{wp|RMS Titanic|Titanic}} | |||
|} | |} | ||
edits