19,473
edits
Tiddlywinks (talk | contribs) m (→Pokemon X and Y: typo) |
m (→Name origin) |
||
Line 102: | Line 102: | ||
| 朝香鎮 ''Zhāoxiāng Zhèn'' | | 朝香鎮 ''Zhāoxiāng Zhèn'' | ||
| From 朝 ''zhāo'' (morning) and 香 ''xiāng'' (fragrance) | | From 朝 ''zhāo'' (morning) and 香 ''xiāng'' (fragrance) | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 朝香鎮 ''Jīuhēung Jan'' | |||
| From 朝 ''jīu'' (morning) and 香 ''hēung'' (fragrance) | |||
|} | |} | ||