77
edits
ArcToraphim (talk | contribs) m (Sorry) |
Saiph charon (talk | contribs) (extended hoenn) |
||
Line 880: | Line 880: | ||
| colspan="5" style="background:#{{normal color dark}}; color: #{{normal color light}}; {{roundybottom|5px}};"| <small>Moves in '''bold''' are {{color2|E0E0CF|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage.</small> | | colspan="5" style="background:#{{normal color dark}}; color: #{{normal color light}}; {{roundybottom|5px}};"| <small>Moves in '''bold''' are {{color2|E0E0CF|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage.</small> | ||
|}{{-}} | |}{{-}} | ||
==Hoenn 2.0== | |||
{| class="roundy" align="center" style="background: #A8A878; border: 5px solid #E0E0CF" | |||
|- align="center" | |||
! style="background:#{{normal color dark}}; {{roundytl|5px}};" | {{color2|{{normal color light}}|Level|Lv.}} | |||
| style="background:#{{water color}}" | Kyogre<br><small>{{typecolor|Water}}</small> | |||
| style="background:#{{ground color}}" | Groudon<br><small>{{typecolor|Ground}}</small> | |||
| style="background:#{{rock color}}" | A<br><small>{{typecolor|Rock}}</small> | |||
| style="background:#{{ice color}}" | B<br><small>{{typecolor|Ice}}</small> | |||
| style="background:#{{dragon color}}; {{roundytr|5px}};" | Rayquaza<br><small>{{typecolor|Dragon}}{{typecolor|Flying}}</small> | |||
|- align="center" | |||
| rowspan="1" align="right" style="background:#{{HP color dark}}" | {{color|{{normal color light}}|HP}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|100}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|100}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|100}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|100}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|105}}'' | |||
|- align="center" | |||
| rowspan="1" align="right" style="background:#{{Attack color dark}}" | {{color|{{normal color light}}|Atk}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|100}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|150}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|80}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|120}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|150}}'' | |||
|- align="center" | |||
| rowspan="1" align="right" style="background:#{{Defense color dark}}" | {{color|{{normal color light}}|Def}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|90}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|140}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|170}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|130}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|90}}'' | |||
|- align="center" | |||
| rowspan="1" align="right" style="background:#{{Special Attack color dark}}" | {{color|{{normal color light}}|SpA}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|150}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|100}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|120}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|80}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|150}}'' | |||
|- align="center" | |||
| rowspan="1" align="right" style="background:#{{Special Defense color dark}}" | {{color|{{normal color light}}|SpD}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|140}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|90}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|130}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|170}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|90}}'' | |||
|- align="center" | |||
| rowspan="1" align="right" style="background:#{{Speed color dark}}" | {{color|{{normal color light}}|Spd}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|90}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|90}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|70}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|70}}'' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{color|{{normal color dark}}|95}}'' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|Start}} | |||
| style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Water Pulse|{{water color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{ground color light}}" | '''{{mcolor|Mud Shot|{{ground color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{rock color light}}" | '''{{mcolor|Rock Tomb|{{rock color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | '''{{mcolor|Icy Wind|{{ice color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{dragon color light}}" | '''{{mcolor|Twister|{{dragon color dark}}}}''' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|5}} | |||
| colspan="5" style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Scary Face|{{normal color dark}}}}'' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|15}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | {{mcolor|Body Slam|{{normal color dark}}}} | |||
| style="background:#{{fire color light}}" | {{mcolor|Lava Plume|{{fire color dark}}}} | |||
| style="background:#{{electric color light}}" | {{mcolor|Wild Charge|{{electric color dark}}}} | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | '''{{mcolor|Frost Breath|{{ice color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{dark color light}}" | {{mcolor|Crunch|{{dark color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|20}} | |||
| style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Muddy Water|{{water color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{fighting color light}}" | {{mcolor|Hammer Arm|{{fighting color dark}}}} | |||
| style="background:#{{ground color light}}" | {{mcolor|Earth Power|{{ground color dark}}}} | |||
| style="background:#{{poison color light}}" | {{mcolor|Poison Tail|{{poison color dark}}}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | {{mcolor|Hyper Voice|{{normal color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|30}} | |||
| style="background:#{{water color light}}" | ''{{mcolor|Aqua Ring|{{water color dark}}}}'' | |||
| colspan="4" style="background:#{{psychic color light}}" | ''{{mcolor|Rest|{{psychic color dark}}}}'' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|35}} | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | {{mcolor|Ice Beam|{{ice color dark}}}} | |||
| style="background:#{{ground color light}}" | '''{{mcolor|Earthquake|{{ground color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{rock color light}}" | '''{{mcolor|Power Gem|{{rock color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{steel color light}}" | {{mcolor|Iron Tail|{{steel color dark}}}} | |||
| style="background:#{{flying color light}}" | '''{{mcolor|Air Slash|{{flying color dark}}}}''' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|45}} | |||
| colspan="5" style="background:#{{rock color light}}" | {{mcolor|AncientPower|{{rock color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|50}} | |||
| style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Water Spout|{{water color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{fire color light}}" | {{mcolor|Eruption|{{fire color dark}}}} | |||
| style="background:#{{flying color light}}" | 1 | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | '''2''' | |||
| style="background:#{{dragon color light}}" | '''{{mcolor|Outrage|{{dragon color dark}}}}''' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|60}} | |||
| style="background:#{{psychic color light}}" | ''{{mcolor|Calm Mind|{{psychic color dark}}}}'' | |||
| style="background:#{{fighting color light}}" | ''{{mcolor|Bulk Up|{{fighting color dark}}}}'' | |||
| style="background:#{{steel color light}}" | ''{{mcolor|Iron Defense|{{steel color dark}}}}'' | |||
| style="background:#{{psychic color light}}" | ''{{mcolor|Amnesia|{{psychic color dark}}}}'' | |||
| style="background:#{{dragon color light}}" | ''{{mcolor|Dragon Dance|{{dragon color dark}}}}'' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|65}} | |||
| style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Aqua Tail|{{water color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{ground color light}}" | '''{{mcolor|Earth Power|{{ground color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{rock color light}}" | '''{{mcolor|Stone Edge|{{rock color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | '''{{mcolor|Icicle Crash|{{ice color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{flying color light}}" | '''{{mcolor|Fly|{{flying color dark}}}}''' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|75}} | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | {{mcolor|Sheer Cold|{{ice color dark}}}} | |||
| colspan="2" style="background:#{{ground color light}}" | {{mcolor|Fissure|{{ground color dark}}}} | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | {{mcolor|Sheer Cold|{{ice color dark}}}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | {{mcolor|ExtremeSpeed|{{normal color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|80}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | {{mcolor|Double-Edge|{{normal color dark}}}} | |||
| style="background:#{{grass color light}}" | {{mcolor|SolarBeam|{{grass color dark}}}} | |||
| style="background:#{{bug color light}}" | {{mcolor|Megahorn|{{bug color dark}}}} | |||
| style="background:#{{fighting color light}}" | {{mcolor|Superpower|{{fighting color dark}}}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | {{mcolor|Hyper Beam|{{normal color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|90}} | |||
| style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|Hydro Pump|{{water color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{fire color light}}" | {{mcolor|Fire Blast|{{fire color dark}}}} | |||
| style="background:#{{electric color light}}" | {{mcolor|Thunder|{{electric color dark}}}} | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | '''{{mcolor|Blizzard|{{ice color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{dragon color light}}" | '''{{mcolor|Dragon Pulse|{{dragon color dark}}}}''' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{normal color dark}}" | {{color|E0E0CF|Ability}} | |||
| style="background:#{{water color light}}" | Drizzle | |||
| style="background:#{{fire color light}}" | Drought | |||
| style="background:#{{rock color light}}" | Sandstream | |||
| style="background:#{{ice color light}}" | Snow Warning | |||
| style="background:#{{flying color light}}" | Air Lock | |||
|- | |||
| colspan="6" style="background:#{{normal color dark}}; color: #{{normal color light}}; {{roundybottom|5px}};"| <small>Moves in '''bold''' are {{color2|E0E0CF|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage.</small> | |||
|}{{-}} | |||
==Elemental Spirits== | ==Elemental Spirits== |
edits