7,103
edits
mNo edit summary |
m (→Names: Added Brazilian Portuguese from PS220) |
||
Line 166: | Line 166: | ||
|榴石果 ''Làuhsehk Gwó'' | |榴石果 ''Làuhsehk Gwó'' | ||
|From 石榴 ''sehklàuh'', pomegranate | |From 石榴 ''sehklàuh'', pomegranate | ||
|- style="background:#FFF" | |||
|Brazilian Portuguese | |||
|Fruta Marô | |||
|From ''romã'', pomegranate | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|rowspan=2 | Vietnamese | |rowspan=2 | Vietnamese |
edits