52,650
edits
No edit summary |
m (→Names) |
||
Line 66: | Line 66: | ||
| English | | English | ||
| Verity | | Verity | ||
| From " | | From ''verity'' (truth) | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| French | |||
| Justine | |||
| From ''juste'' (just) | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| German | | German | ||
| | | Verena | ||
| | | Similar to her English name | ||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Italian | | Italian | ||
| | | Amina | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Spanish | | Spanish | ||
| Verónica | | Verónica | ||
| Similar to her English name | | Similar to her English name<!-- | ||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Korean | | Korean | ||
Line 90: | Line 90: | ||
| Chinese | | Chinese | ||
| | | | ||
| | | --> | ||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |