84
edits
Force Fire (talk | contribs) (Undo revision 2434509 by Unowninator (talk)Like Tiddlywinks said, not relevant here) |
|||
Line 366: | Line 366: | ||
| {{ActivePoké||Clamperl|366Clamperl.png|water|water|size=80px|link=Clamperl (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Clamperl|366Clamperl.png|water|water|size=80px|link=Clamperl (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Luvdisc|370Luvdisc.png|water|water|size=80px|link=Luvdisc (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Luvdisc|370Luvdisc.png|water|water|size=80px|link=Luvdisc (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Salamence|373Salamence.png|dragon|flying|size=80px|link=Salamence (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Regirock|377Regirock.png|rock|rock|size=80px|link=Regirock (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regirock|377Regirock.png|rock|rock|size=80px|link=Regirock (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Regice|378Regice.png|ice|ice|size=80px|link=Regice (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regice|378Regice.png|ice|ice|size=80px|link=Regice (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Kyogre|382Kyogre.png|water|water|size=80px|link=Kyogre (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Groudon|383Groudon.png|ground|ground|size=80px|link=Groudon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Groudon|383Groudon.png|ground|ground|size=80px|link=Groudon (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Rayquaza|384Rayquaza.png|dragon|flying|size=80px|link=Rayquaza (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Monferno|391Monferno.png|fire|fighting|size=80px|link=Monferno (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Monferno|391Monferno.png|fire|fighting|size=80px|link=Monferno (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Burmy|412Burmy-Plant.png|bug|bug|size=80px|link=Burmy (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Burmy|412Burmy-Plant.png|bug|bug|size=80px|link=Burmy (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Plant.png|bug|grass|size=80px|link=Wormadam (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Plant.png|bug|grass|size=80px|link=Wormadam (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Sandy.png|bug|steel|size=80px|link=Wormadam (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Sandy.png|bug|steel|size=80px|link=Wormadam (Pokémon)}} | ||
Line 380: | Line 383: | ||
| {{ActivePoké||Buizel|418Buizel.png|water|water|size=80px|link=Buizel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Buizel|418Buizel.png|water|water|size=80px|link=Buizel (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Floatzel|419Floatzel.png|water|water|size=80px|link=Floatzel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Floatzel|419Floatzel.png|water|water|size=80px|link=Floatzel (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Cherubi|420Cherubi.png|grass|grass|size=80px|link=Cherubi (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cherubi|420Cherubi.png|grass|grass|size=80px|link=Cherubi (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cherrim|421Cherrim-Sunny.png|grass|grass|size=80px|link=Cherrim (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cherrim|421Cherrim-Sunny.png|grass|grass|size=80px|link=Cherrim (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Drifloon|425Drifloon.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifloon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Drifloon|425Drifloon.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifloon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Drifblim|426Drifblim.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifblim (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Drifblim|426Drifblim.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifblim (Pokémon)}} | ||
Line 391: | Line 394: | ||
| {{ActivePoké||Mime Jr.|439Mime Jr.png|Psychic|fairy|size=80px|link=Mime Jr. (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mime Jr.|439Mime Jr.png|Psychic|fairy|size=80px|link=Mime Jr. (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Happiny|440Happiny.png|normal|normal|size=80px|link=Happiny (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Happiny|440Happiny.png|normal|normal|size=80px|link=Happiny (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Gible|443Gible.png|dragon|ground|size=80px|link=Gible (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gible|443Gible.png|dragon|ground|size=80px|link=Gible (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gabite|444Gabite.png|dragon|ground|size=80px|link=Gabite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gabite|444Gabite.png|dragon|ground|size=80px|link=Gabite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Riolu|447Riolu.png|fighting|fighting|size=80px|link=Riolu (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Riolu|447Riolu.png|fighting|fighting|size=80px|link=Riolu (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Hippowdon|450Hippowdon.png|ground|ground|size=80px|link=Hippowdon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Hippowdon|450Hippowdon.png|ground|ground|size=80px|link=Hippowdon (Pokémon)}} | ||
Line 402: | Line 405: | ||
| {{ActivePoké||Abomasnow|460Abomasnow.png|grass|ice|size=80px|link=Abomasnow (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Abomasnow|460Abomasnow.png|grass|ice|size=80px|link=Abomasnow (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Electivire|466Electivire.png|electric|electric|size=80px|link=Electivire (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Electivire|466Electivire.png|electric|electric|size=80px|link=Electivire (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Togekiss|468Togekiss.png|fairy|flying|size=80px|link=Togekiss (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Togekiss|468Togekiss.png|fairy|flying|size=80px|link=Togekiss (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Yanmega|469Yanmega.png|bug|flying|size=80px|link=Yanmega (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Yanmega|469Yanmega.png|bug|flying|size=80px|link=Yanmega (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Glaceon|471Glaceon.png|ice|ice|size=80px|link=Glaceon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Glaceon|471Glaceon.png|ice|ice|size=80px|link=Glaceon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Froslass|478Froslass.png|ice|ghost|size=80px|link=Froslass (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Froslass|478Froslass.png|ice|ghost|size=80px|link=Froslass (Pokémon)}} | ||
Line 413: | Line 416: | ||
| {{ActivePoké||Azelf|482Azelf.png|psychic|psychic|size=80px|link=Azelf (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Azelf|482Azelf.png|psychic|psychic|size=80px|link=Azelf (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Heatran|485Heatran.png|fire|steel|size=80px|link=Heatran (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Heatran|485Heatran.png|fire|steel|size=80px|link=Heatran (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Regigigas|486Regigigas.png|normal|normal|size=80px|link=Regigigas (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regigigas|486Regigigas.png|normal|normal|size=80px|link=Regigigas (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Giratina|487Giratina-Origin.png|ghost|dragon|size=80px|link=Giratina (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Giratina|487Giratina-Origin.png|ghost|dragon|size=80px|link=Giratina (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Shaymin|492Shaymin-Sky.png|grass|flying|size=80px|link=Shaymin (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Shaymin|492Shaymin-Sky.png|grass|flying|size=80px|link=Shaymin (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Victini|494Victini.png|psychic|fire|size=80px|link=Victini (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Victini|494Victini.png|psychic|fire|size=80px|link=Victini (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Serperior|497Serperior.png|grass|grass|size=80px|link=Serperior (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Serperior|497Serperior.png|grass|grass|size=80px|link=Serperior (Pokémon)}} | ||
Line 424: | Line 427: | ||
| {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Liepard|510Liepard.png|dark|dark|size=80px|link=Liepard (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Liepard|510Liepard.png|dark|dark|size=80px|link=Liepard (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Pidove|519Pidove.png|normal|flying|size=80px|link=Pidove (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pidove|519Pidove.png|normal|flying|size=80px|link=Pidove (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gigalith|526Gigalith.png|rock|rock|size=80px|link=Gigalith (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gigalith|526Gigalith.png|rock|rock|size=80px|link=Gigalith (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Woobat|527Woobat.png|psychic|flying|size=80px|link=Woobat (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Woobat|527Woobat.png|psychic|flying|size=80px|link=Woobat (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Swoobat|528Swoobat.png|psychic|flying|size=80px|link=Swoobat (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Swoobat|528Swoobat.png|psychic|flying|size=80px|link=Swoobat (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Audino|531Audino.png|normal|normal|size=80px|link=Audino (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Audino|531Audino.png|normal|normal|size=80px|link=Audino (Pokémon)}} | ||
Line 435: | Line 438: | ||
| {{ActivePoké||Throh|538Throh.png|fighting|fighting|size=80px|link=Throh (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Throh|538Throh.png|fighting|fighting|size=80px|link=Throh (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawk|539Sawk.png|fighting|fighting|size=80px|link=Sawk (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawk|539Sawk.png|fighting|fighting|size=80px|link=Sawk (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Whirlipede|544Whirlipede.png|bug|poison|size=80px|link=Whirlipede (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Whirlipede|544Whirlipede.png|bug|poison|size=80px|link=Whirlipede (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Lilligant|549Lilligant.png|grass|grass|size=80px|link=Lilligant (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lilligant|549Lilligant.png|grass|grass|size=80px|link=Lilligant (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Darmanitan|555Darmanitan_Zen_Mode_Dream.png|fire|psychic|size=80px|link=Darmanitan (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Darmanitan|555Darmanitan_Zen_Mode_Dream.png|fire|psychic|size=80px|link=Darmanitan (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Scrafty|560Scrafty.png|dark|fighting|size=80px|link=Scrafty (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Scrafty|560Scrafty.png|dark|fighting|size=80px|link=Scrafty (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | ||
Line 446: | Line 449: | ||
| {{ActivePoké||Garbodor|569Garbodor.png|poison|poison|size=80px|link=Garbodor (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Garbodor|569Garbodor.png|poison|poison|size=80px|link=Garbodor (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Minccino|572Minccino.png|normal|normal|size=80px|link=Minccino (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Minccino|572Minccino.png|normal|normal|size=80px|link=Minccino (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Gothorita|575Gothorita.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothorita (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gothorita|575Gothorita.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothorita (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gothitelle|576Gothitelle.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothitelle (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gothitelle|576Gothitelle.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothitelle (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Duosion|578Duosion.png|psychic|psychic|size=80px|link=Duosion (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Duosion|578Duosion.png|psychic|psychic|size=80px|link=Duosion (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | ||
Line 457: | Line 460: | ||
| {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Spring.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Spring.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Autumn.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Autumn.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Foongus|590Foongus.png|grass|poison|size=80px|link=Foongus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Foongus|590Foongus.png|grass|poison|size=80px|link=Foongus (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Amoonguss|591Amoonguss.png|grass|poison|size=80px|link=Amoonguss (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Amoonguss|591Amoonguss.png|grass|poison|size=80px|link=Amoonguss (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Frillish|592Frillish-Female.png|water|ghost|size=80px|link=Frillish (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Jellicent|593Jellicent-Male.png|water|ghost|size=80px|link=Jellicent (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Joltik|595Joltik.png|bug|electric|size=80px|link=Joltik (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Joltik|595Joltik.png|bug|electric|size=80px|link=Joltik (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Galvantula|596Galvantula.png|bug|electric|size=80px|link=Galvantula (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Galvantula|596Galvantula.png|bug|electric|size=80px|link=Galvantula (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Litwick|607Litwick.png|ghost|fire|size=80px|link=Litwick (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Litwick|607Litwick.png|ghost|fire|size=80px|link=Litwick (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Lampent|608Lampent.png|ghost|fire|size=80px|link=Lampent (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lampent|608Lampent.png|ghost|fire|size=80px|link=Lampent (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Chandelure|609Chandelure.png|ghost|fire|size=80px|link=Chandelure (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Chandelure|609Chandelure.png|ghost|fire|size=80px|link=Chandelure (Pokémon)}} | ||
Line 471: | Line 477: | ||
| {{ActivePoké||Beartic|614Beartic.png|ice|ice|size=80px|link=Beartic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Beartic|614Beartic.png|ice|ice|size=80px|link=Beartic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cryogonal|615Cryogonal.png|ice|ice|size=80px|link=Cryogonal (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cryogonal|615Cryogonal.png|ice|ice|size=80px|link=Cryogonal (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Accelgor|617Accelgor.png|bug|bug|size=80px|link=Accelgor (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Accelgor|617Accelgor.png|bug|bug|size=80px|link=Accelgor (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mienfoo|619Mienfoo.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienfoo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mienfoo|619Mienfoo.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienfoo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mienshao|620Mienshao.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienshao (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mienshao|620Mienshao.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienshao (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Golurk|623Golurk.png|ground|ghost|size=80px|link=Golurk (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Golurk|623Golurk.png|ground|ghost|size=80px|link=Golurk (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mandibuzz|630Mandibuzz.png|dark|flying|size=80px|link=Mandibuzz (Pokémon)}} | |||
|- | |||
| {{ActivePoké||Durant|632Durant.png|bug|steel|size=80px|link=Durant (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Volcarona|637Volcarona.png|bug|fire|size=80px|link=Volcarona (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Volcarona|637Volcarona.png|bug|fire|size=80px|link=Volcarona (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Thundurus|642Thundurus.png|electric|flying|size=80px|link=Thundurus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Thundurus|642Thundurus.png|electric|flying|size=80px|link=Thundurus (Pokémon)}} | ||
Line 482: | Line 490: | ||
| {{ActivePoké||Chesnaught|652Chesnaught.png|grass|fighting|size=80px|link=Chesnaught (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Chesnaught|652Chesnaught.png|grass|fighting|size=80px|link=Chesnaught (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Delphox|655Delphox.png|fire|psychic|size=80px|link=Delphox (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Delphox|655Delphox.png|fire|psychic|size=80px|link=Delphox (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Frogadier|657Frogadier.png|water|water|size=80px|link=Frogadier (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Frogadier|657Frogadier.png|water|water|size=80px|link=Frogadier (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Bunnelby|659Bunnelby.png|normal|normal|size=80px|link=Bunnelby (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Bunnelby|659Bunnelby.png|normal|normal|size=80px|link=Bunnelby (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Diggersby|660Diggersby.png|normal|ground|size=80px|link=Diggersby (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Diggersby|660Diggersby.png|normal|ground|size=80px|link=Diggersby (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Fletchling|661Fletchling.png|normal|flying|size=80px|link=Fletchling (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Fletchling|661Fletchling.png|normal|flying|size=80px|link=Fletchling (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | ||
Line 493: | Line 501: | ||
| {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé_Blue_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé_Blue_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé_Orange_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé_Orange_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé_White_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé_White_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Floette|670Floette.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Floette|670Floette.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Floette|670Floette_Yellow_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Floette|670Floette_Yellow_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Floette|670Floette_Blue_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Floette|670Floette_Blue_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Floette|670Floette_Orange_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Floette|670Floette_Orange_Flower_Dream.png|fairy|fairy|size=80px|link= Floette (Pokémon)}} | ||
Line 504: | Line 512: | ||
| {{ActivePoké||Pancham|674Pancham.png|fighting|fighting|size=80px|link=Pancham (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pancham|674Pancham.png|fighting|fighting|size=80px|link=Pancham (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Pangoro|675Pangoro.png|fighting|dark|size=80px|link=Pangoro (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pangoro|675Pangoro.png|fighting|dark|size=80px|link=Pangoro (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_La_Reine_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_La_Reine_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_Matron_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_Matron_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Male.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Male.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Binacle|688Binacle.png|rock|water|size=80px|link=Binacle (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Heliolisk|695Heliolisk.png|electric|normal|size=80px|link=Heliolisk (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Heliolisk|695Heliolisk.png|electric|normal|size=80px|link=Heliolisk (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Hawlucha|701Hawlucha.png|fighting|flying|size=80px|link=Hawlucha (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Hawlucha|701Hawlucha.png|fighting|flying|size=80px|link=Hawlucha (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Dedenne|702Dedenne.png|electric|fairy|size=80px|link=Dedenne (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Dedenne|702Dedenne.png|electric|fairy|size=80px|link=Dedenne (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Carbink|703Carbink.png|rock|fairy|size=80px|link=Carbink (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Carbink|703Carbink.png|rock|fairy|size=80px|link=Carbink (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Goodra|706Goodra.png|dragon|dragon|size=80px|link=Goodra (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Goodra|706Goodra.png|dragon|dragon|size=80px|link=Goodra (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Klefki|707Klefki.png|steel|fairy|size=80px|link=Klefki (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Klefki|707Klefki.png|steel|fairy|size=80px|link=Klefki (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Trevenant|709Trevenant.png|ghost|grass|size=80px|link=Trevenant (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Trevenant|709Trevenant.png|ghost|grass|size=80px|link=Trevenant (Pokémon)}} | ||
Line 525: | Line 534: | ||
| {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Noivern|715Noivern.png|flying|dragon|size=80px|link=Noivern (Pokémon)}} | |||
|}{{left clear}} | |}{{left clear}} | ||
edits