62,815
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 540: | Line 540: | ||
===Gym Leader Lt. Surge=== | ===Gym Leader Lt. Surge=== | ||
{| {{graytable}} | |||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Electabuzz || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Fearow || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Magneton || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Jolteon || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Eevee || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Magnemite || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Raticate || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Magnemite || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Pikachu || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Rattata || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Spearow || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge’s Voltorb || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Secret Mission || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Spy Tactics || T || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Treaty || T || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Vermilion City Gym || T || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Energy Flow || T || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|} | |||
===Lt. Surge Theme Deck=== | ===Lt. Surge Theme Deck=== | ||
{| {{graytable}} | |||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Magneton || [[Image:lightning-attack.png]] || H | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Electabuzz || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Electrode || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Magnemite || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Magnemite || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Pikachu || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Pikachu || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Raichu || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Raticate || [[Image:colorless-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Rattata || [[Image:colorless-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Spearow || [[Image:colorless-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Voltorb || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Voltorb || [[Image:lightning-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge || T || H | |||
|- | |||
| -- || Defender || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Energy Flow || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Full Heal || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Gust of Wind || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Lt. Surge's Treaty || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Poké Ball || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Potion || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Spy Tactics|| T || -- | |||
|- | |||
| -- || Switch || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Vermilion City Gym || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Double Colorless Energy || E || -- | |||
|- | |||
| -- || Lightning Energy || E || -- | |||
|} | |||
===Gym Leader Erika=== | ===Gym Leader Erika=== | ||
{| {{graytable}} | |||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| -- || Erika's Clefable || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Erika's Dragonair || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Erika's Vileplume || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Erika's Victreebel || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Bellsprout || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Bulbasaur || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Clefairy || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Oddish || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Oddish || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Paras || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Tangela || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Charity || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Kindness || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Celadon City Gym || T || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Perfume || T || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Erika's Maids || T || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Good Manners || T || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|} | |||
===Erika Theme Deck=== | ===Erika Theme Deck=== | ||
{| {{graytable}} | |||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| -- || Erika’s Vileplume || [[Image:grass-attack.png]] || H | |||
|- | |||
| -- || Erika's Bellsprout || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Bellsprout || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Clefairy || [[Image:colorless-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Dratini || [[Image:colorless-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Exeggcute || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Exeggutor || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Gloom || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Oddish || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Oddish || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Tangela || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Victreebel || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika's Weepinbell || [[Image:grass-attack.png]] || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika || T || H | |||
|- | |||
| -- || Celadon City Gym || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Defender || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Energy Retrieval || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Energy Search || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika’s Maids || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Erika’s Perfume || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Fervor || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Full Heal || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Good Manners || T || -- | |||
|- | |||
| -- || PlusPower || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Potion || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Recycle || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Switch || T || -- | |||
|- | |||
| -- || Double Colorless Energy || E || -- | |||
|- | |||
| -- || Grass Energy || E || -- | |||
|- | |||
| -- || Psychic Energy || E || -- | |||
|} | |||
===Team Rocket Cards=== | |||
{| {{graytable}} | |||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| -- || Rocket's Hitmonchan || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Rocket’s Moltres || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || Rocket’s Scyther || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || The Rocket’s Trap || T || [[Image: rare_rare.gif]]H | |||
|- | |||
| -- || The Rocket’s Gym || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|} | |||
===Other Stadium Cards=== | |||
{| {{graytable}} | |||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| -- || Chaos Gym || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Narrow Gym || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || No Removal Gym || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| -- || Resistance Gym || T || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|} | |||