744
edits
(→Names) |
|||
Line 155: | Line 155: | ||
| Italian | | Italian | ||
| Rubén | | Rubén | ||
| | | From the Spanish name ''Rubén'' and from ''rubino'' (Italian for {{wp|ruby}}) | ||
|- | |||
| Spanish | |||
| Espinela | |||
| From ''espinela'' (Spanish for spinel) | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits