7,103
edits
m (Bot: Modifying es:Wig to es:Tru/Wig) |
m (→Names: Added Brazilian Portuguese from PS339) |
||
Line 137: | Line 137: | ||
|阿龜 ''A Gwāi'' | |阿龜 ''A Gwāi'' | ||
|From {{tt|草苗龜 ''Chóumìuhgwāi''|Turtwig}} | |From {{tt|草苗龜 ''Chóumìuhgwāi''|Turtwig}} | ||
|- style="background:#FFF" | |||
|Brazilian Portuguese | |||
|Twig | |||
|From ''Turtwig'' | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Vietnamese | | Vietnamese |
edits