400
edits
(→Intro) |
(→Intro) |
||
Line 135: | Line 135: | ||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |- | ||
| | | Wigglytuff | ||
| [[Jiggly]] | | [[Jiggly]] | ||
| Pokémon Adventures | | Pokémon Adventures | ||
Line 230: | Line 230: | ||
| Red | | Red | ||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |||
| {{p|Lapras}} | |||
| La Prus | |||
| Pokémon Adventures | |||
| [[Pryce]] | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Lapras | |||
| Laprus | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Pryce | |||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |||
| Lapras | |||
| La Pris | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Pryce | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Lapras | |||
| Lapris | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Pryce | |||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |||
| Lapras | |||
| La Glace | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Pryce | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Lapras | |||
| Glacier | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Pryce | |||
| align="right" | Chuang Yi | |||
|- | |- | ||
| {{p|Ditto}} | | {{p|Ditto}} | ||
Line 272: | Line 308: | ||
| Red | | Red | ||
| align="right" | Chuang Yi | | align="right" | Chuang Yi | ||
|- | |||
| {{p|Cleffa}} | |||
| Fafa | |||
| Pokémon Adventures | |||
| [[Whitney]] | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| {{p|Igglybuff}} | |||
| Buff Buff | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Whitney | |||
| align="right" | English | |||
|- | |- | ||
| {{p|Ampharos}} | | {{p|Ampharos}} | ||
Line 307: | Line 355: | ||
| Pokémon Anime | | Pokémon Anime | ||
| Flannery | | Flannery | ||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| {{p|Smeargle}} | |||
| Smea-Smea | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Whitney | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| {{p|Miltank}} | |||
| MooMoo | |||
| | |||
| [[MooMoo Farm]] | |||
| align="right" | English | |||
|- | |||
| Miltank | |||
| [[Whitney's Miltank|Mil Mil]] | |||
| Pokémon Adventures | |||
| Whitney | |||
| align="right" | English | | align="right" | English | ||
|- | |- |
edits