2,724
edits
Line 237: | Line 237: | ||
! style="background: #{{moon color light}}" | First episode | ! style="background: #{{moon color light}}" | First episode | ||
|- | |- | ||
| style="background: #FFF; {{roundybl|5px}}" rowspan=" | | style="background: #FFF; {{roundybl|5px}}" rowspan="3" | [[File:SM series logo.png|150px|Pocket Monsters Sun & Moon]]<br>[[Sun & Moon series|Pocket Monsters Sun & Moon]] | ||
| style="background: #FFF" | [[File:OPJ20 2.png|166px|Alola!!]]<br>[[Alola!!]] | | style="background: #FFF" | [[File:OPJ20 2.png|166px|Alola!!]]<br>[[Alola!!]] | ||
| style="background: #FFF" | [[File:SM001.png|166px|SM001]]<br>[[SM001]] | | style="background: #FFF" | [[File:SM001.png|166px|SM001]]<br>[[SM001]] | ||
| style="background: #FFF" rowspan=" | | style="background: #FFF" rowspan="3" | [[File:Season 20 logo.png|150px|Pokémon the Series: Sun & Moon]]<br>[[S20|Pokémon the Series: Sun & Moon]] | ||
| style="background: #FFF" rowspan=" | | style="background: #FFF" rowspan="3" | [[File:OPE20.png|166px|Under The Alolan Sun]]<br>[[Under The Alolan Sun]] | ||
| style="background: #FFF; {{roundybr|5px}}" rowspan=" | | style="background: #FFF; {{roundybr|5px}}" rowspan="3" | [[File:SM001.png|166px|SM001]]<br>[[SM001]] | ||
|- | |- | ||
| style="background: #FFF" | [[File:OPJ21.png|166px|Aim to Be a Pokémon Master]]<br>[[Aim to Be a Pokémon Master#Opening animation: SM OP 2|Aim to Be a Pokémon Master]] | | style="background: #FFF" | [[File:OPJ21.png|166px|Aim to Be a Pokémon Master]]<br>[[Aim to Be a Pokémon Master#Opening animation: SM OP 2|Aim to Be a Pokémon Master]] | ||
| style="background: #FFF" | [[File:SM030.png|166px|SM030]]<br>[[SM030]] | | style="background: #FFF" | [[File:SM030.png|166px|SM030]]<br>[[SM030]] | ||
|- | |||
| style="background: #FFF" | [[File:OPJ22.png|166px|Future Connection]]<br>[[Future Connection]] | |||
| style="background: #FFF" | [[File:SM061.png|166px|SM061]]<br>[[SM061]] | |||
|} | |} | ||
edits